MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY - STREFA WAŁBRZYSKA

Sukces szachistów z Ósemki w międzyszkolnym turnieju szachowym w Żarowie! W środę 23 listopada reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 8 wzięła udział w międzyszkolnym turnieju szachowym w Żarowie dla szkół strefy wałbrzyskiej i uzyskała bardzo dobre II miejsce. Wyprzedziła przy tym wiele szkół z naszego regionu. Drużyna w składzie Oskar Perek 3e, Jakub Jaworski 6a, Krystian Kędzierski 3a i Natalia Głogiewicz 4c, aby zagrać w Żarowie, musiała dzień wcześniej pokonać przeciwników ze szkół świdnickich w turnieju, który odbył się w naszej szkole. Oprócz medali i dyplomu młodzi szachiści wywalczyli awans do kolejnego etapu rozgrywek – tym razem wojewódzkiego, który zostanie rozegrany we Wrocławiu.
Z turnieju w Żarowie zawodnicy przywieźli również sukces indywidualny, mianowicie pierwsze miejsce Oskara Perka wśród zawodników grających na pierwszym, najtrudniejszym stole. Rywalizując z najlepszymi graczami z drużyn, Oskar nie przegrał ani jednej z sześciu partii.
Całej Czwórce bardzo gratulujemy odniesionego sukcesu.