MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

Aura nie rozpieszcza w maju, ale jednak udało się przy dobrej pogodzie przeprowadzić zawody szkół podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym. Na Stadionie Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy zgromadziło się po 6 reprezentacji świdnickich szkół, by rywalizować w ramach 'Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017'. Zawody te są drużynową rywalizacją, gdzie każdy z zawodników ma do zaliczenia cztery konkurencje: dwie biegowe, na 60 m, 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy oraz dwie techniczne skok w dal i rzut piłeczką palantową. Uzyskane wyniki każdego uczestnika przeliczane są później wg specjalnych tabel na punkty, co w sumie daje rezultat zawodnika. Z sześcioosobowych składów do klasyfikacji drużynowej liczy się na końcu suma pięciu najlepszych wyników.
Na zakończenie czwórboju zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

1. SP 4 – 986 pkt
2. SP 8 – 831 pkt
3. SP 6 – 779 pkt
4. SP 1 – 680 pkt
5. SP 315 – 530 pkt
6. NSP Bliżej Dziecka – 522 pkt

Nasza reprezentacja: Jagoda Wróbel, Anna Nykiel, Klaudia Malina, Vanessa Bachta, Anastazja Dominas oraz Roksana Kuś.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.