WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

   31 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie mogli oddać głos na jednego kandydata. W wyborach uprawnionych do głosowania było 361 uczniów klas IV-VII. W głosowaniu wzięło udział 319 uczniów, co stanowi 86,9% ogółu uprawnionych. Oddano 5 głosów nieważnych.
W wyniku przeprowadzonych obliczeń Komisja Wyborcza (w składzie: Olga Iwańska, Anna Galicka, Piotr Kowalski, Michał Bieżyński) ustaliła następujący wynik:

Marcel Borkowski kl. Vc – 96 głosów,

Kinga Skrzypacz kl. VIb – 65 głosów,

Daria Kwiecińska kl. VIIa – 51 głosów.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW SAMORZĄDU SZKOLNEGO

   W okresie przedświątecznym  Samorząd Uczniowski ogłosił konkursy indywidualne, a także klasowe. Zwycięzcami w konkursie "Kartka Świąteczna" zostali:
1. Karol Guźda 3b
2. Lena Jencz 2b
3. Weronika Szukała 2b
1. Filip Garycki 5b
2. Martyna Nerka 4c
3. Kinga Darmochraj 4c

Zwycięzcami w konkursie "Bombka" zostali:
1. Zofia Panas 1a
2. Lilla Gruziel 3a
3. Błażej Guźda 0a
1. Agnieszka Podolec 8d
2. Julia Gruziel 4a
3. Lilla Kozłowska 7a

Zwycięzcami w konkursie "Choinka" zostali:
1. Kuba Mikołajczak 1b
2. Karol Guźda 3b
3. Jakub Badura 1b
1. Wiktoria Panas 4c
2. Sabina Tomasik 4c
3. Iga Kloc 4d

Ponadto klasy wzięły udział w konkursie "Najdłuższy łańcuch choinkowy". Konkurs ten wygrała klasa 6B. Ich łańcuch okazał się najdłuższy i najstaranniej wykonany. Wszystkie łańcuchy były długie i piękne. Można było nimi przyozdabiać choinki. Tak właśnie zrobili uczniowie klasy 5d, ozdabiając, wykonanym przez uczniów łańcuchem, choinkę w swojej klasie.


MIKOŁAJKI SZKOLNE

   6 grudnia 2018 r.  Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Mikołaja. Na korytarzach naszej szkoły zaroiło się od czerwonych mikołajowych czapek w różnych wzorach i fasonach. Ósemkowicze uczcili ten niezwykły czas, przynosząc ze sobą również charakterystyczne pluszowe uszy i poroże renifera, nauszniki i kolczyki z motywem mikołajkowym. Do każdej klasy zawitał święty mikołaj, zaproszony przez Radę Rodziców, i podarował uczniom tabliczki pysznej czekolady. Wszyscy obecni odczuwali niezwykłą atmosferę tak długo wyczekiwanego dnia. Zgodnie z tradycją przebrani uczniowie ustawili się podczas długiej przerwy do pamiątkowego zdjęcia.


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

   21 i 22 listopada 2018 r. w godzinach popołudniowych odbyła się w naszej szkole, w dwóch grupach, dyskoteka andrzejkowa. Wzięli  w niej udział uczniowie z klas IV-VI oraz VII-VIII. Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski. W auli, jak zawsze, było głośno i kolorowo, co zachęcało wszystkich obecnych do żywiołowych tańców i pląsów.  Wróżki i wróżowie mogli przepowiedzieć przyszłe kariery, osiągnięcia i sukcesy. Samorząd Uczniowski zapraszał również na przepyszne ciasta. Kawiarenka była ciągle pełna amatorów słodyczy.
Pamiętajmy jednak, że wróżby nie zawsze się spełniają. Patrzmy na nie z przymrużeniem oka i nie trzeba się martwić, jeśli przepowiednia okazała się dla kogoś niezbyt pomyślna.


SAMORZĄD SZKOLNY - TO MY!

   To my jesteśmy przedstawicielami Samorządów Klasowych i to my tworzymy Samorząd Szkolny w roku 2018/2019. W tym roku szkolnym będziemy reprezentować uczniów na forum szkoły, przedstawiać i realizować Wasze pomysły. Już zorganizowaliśmy Dzień Muszki i Krawata, Dzień Koszulki w Kratę. Nasze działania doprowadziły do tego, że uczniowie Ósemki mają „kolorowe piątki” – mogą przychodzić w ten dzień bez mundurków szkolnych (istne szaleństwo), „szczęśliwy numerek” – danego dnia uczeń, którego numer zostanie wylosowany, nie odpowiada. 21  i 22 listopada zorganizowaliśmy dla Was dyskotekę andrzejkową.

Nadal będziemy czuwać nad sprawami uczniowskimi. Ze szkolnym pozdrowieniem – nara
Samorząd Szkolny

Dodatkowe informacje