PISANKI, KRASZANKI, JAJKA MALOWANE - CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA...

5 kwietnia 2019 r. w piękny, słoneczny dzień najmłodsi uczniowie z oddziału  0A wybrali się na warsztaty świąteczne do Zagrody Kraszowickiej w Świdnicy.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie są sposoby zdobienia jaj i własnoręcznie je ozdabiali elementami roślinnymi. Za pomocą igły i nici przeplatali też ciekawe wzory na szablonach z jajkiem. Zadania te wymagały dużej zręczności manualnej i wytrwałości w pracy. Były też gry i zabawy z elementem rywalizacji, wyścigi w workach, chodzenie po linie czy rzucanie do celu.

Ciekawym doświadczeniem była  wizyta w zagrodzie wiejskiej, gdzie każde dziecko mogło pogłaskać królika i barana, a  pozostałe zwierzęta obserwować przez ogrodzenie. Ważnym  momentem wycieczki było wspólne śniadanie na świeżym powietrzu, dzielenie się smakołykami, rozmowy i radość z bycia razem.

Był to radosny i piękny dzień pełen wrażeń.

Coraz bliżej święta, przed nami jeszcze niejedne zajęcia, które przeniosą dzieci w wyjątkowy czas oczekiwania na Święta Wielkanocne.