MALI BADACZE-DZIAŁANIA PRZYRODNICZE W ZERÓWCE

18 maja 2018r. w grupie 0a zakończyły się obserwacje przyrodnicze, które jako jedno z wielu działań prowadzone były w ramach szkolnego projektu "Tydzień Nauk Przyrodniczych".

Działania rozpoczęły się  już 22 marca 2018 r. w Dniu Wody. Sala zamieniła się w laboratorium.

Eksperymenty z wodą  trwały ponad  miesiąc, podczas którego dzieci prowadziły obserwacje, podejmowały próby przewidywania wyniku doświadczeń i wyciągania wniosków.

Inspiracją tych zajęć  była wcześniejsza lekcja  chemii, którą prowadziła p. Urszula Laska.

Na co dzień uczniowie starali się zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie i zaznaczać za pomocą symboli.

Byli też na warsztatach w  FABRYCE PORCELANY  w Wałbrzychu.

W klasie założyli hodowlę cebuli, którą wykorzystywali do codziennych śniadań. Brali udział w akcji  "Śniadanie daje moc"- czerpali radość z samodzielnie przygotowanego zdrowego śniadania.

Uczestniczyli w lekcji chemii przygotowanej przez starszych kolegów.

Była akcja SMAK WODY ZNAM oraz DZIEŃ LEMONIADY - dzieci uczyły się robienia naturalnych napojów z wody, cytryny, limonki, pomarańczy i mięty.

Projekt zakończył się konkursem przyrodniczym PRZYRODA WOKÓŁ NAS

Był to radosny i aktywny czas dla młodych odkrywców!