DZIEŃ CZEKOLADY - NAJSŁODSZY DZIEŃ W ROKU!

12 kwietnia 2018 r. w oddziale 0A odbył się najsłodszy dzień w roku - DZIEŃ CZEKOLADY.

W ciekawy świat czekolady wprowadził dzieci film pokazujący historię czekolady oraz  techniki jej przygotowywania. Każde dziecko miało za zadanie odpowiedzieć na pytanie: „Za co lubię czekoladę?”, zaprojektować opakowanie na czekoladę, rozwiązać zagadkę i krzyżówkę. Uczniowie nauczyli się też układu tanecznego do piosenki „Czekolada”. Samodzielnie przygotowali czekoladę do picia, malowali czekoladą buźki na waflach i zjadali czekoladę pod różną postacią.

Rodzice jak zwykle stanęli na wysokości zadania i przygotowali pyszne słodkości: tort czekoladowy z dużą ilością owoców, ciastka czekoladowe, lizaki czekoladowe, jabłka w czekoladzie oraz wiele innych smakowitości.

Mamy cztery podstawowe rodzaje czekolady, ale czy jest gorzka, mleczna, biała, deserowa – to od wieków dostarcza nam witamin, magnezu, poprawia nastrój i koncentrację.

Był to dzień pachnący czekoladą!