WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI

Wszystkie dzieci z klasy 3A wiedzą, że trzeba zdrowo się odżywiać. A zdrowe odżywianie to przede wszystkim warzywa i owoce.

28 października 2019 r. dzieci obejrzały prezentację dotyczącą wartości odżywczych warzyw i owoców, podziału ze względu na kolory i witaminy oraz zapobiegania różnym chorobom. W tym dniu własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę z ulubionych warzyw. Każdy najpierw umył ręce, ubrał fartuszek, przygotował warsztat pracy, potrzebne składniki i ochoczo zabrał się do roboty. Z wielką precyzją dzieci kroiły, siekały i tarły, przestrzegając oczywiście zasad bezpieczeństwa. A na koniec degustowały przygotowane bomby witaminowe, aż się wszystkim uszy trzęsły. To była prawdziwa, zdrowa uczta.

autor tekstu i zdjęć - p. J. Janiak