WIELKANOCNE WARSZTATY W ZAGRODZIE KRASZOWICKIEJ

4 kwietnia 2019 r.  uczniowie klasy 3A wraz ze swoją wychowawczynią wybrali się na wielkanocne warsztaty do Kraszowickiej Zagrody.

Celem warsztatów było poznanie nowej, batikowej techniki zdobienia pisanek. Dzieci nie pierwszy raz znalazły się w Zagrodzie, więc swoją wizytę rozpoczęły od przywitania się ze zwierzętami. Był też czas na zjedzenie śniadania i zabawę. Gospodyni przypomniała dzieciom o zasadach bezpieczeństwa i przedstawiła różne naturalne metody zdobienia jajek. Potem zademonstrowała, jak korzystać z przyborów i wosku. Dzieci przystąpiły do pracy. Najpierw wykonały próbne wzory na kartkach, następnie zaczęły zdobić jajka. Nie było to takie proste! Wosk szybko zastygał i za każdym razem można było wykonać tylko jeden element wzoru. Wszystkie dzieci cierpliwie i w skupieniu oddały się pracochłonnemu zajęciu. Nic tak nie cieszy, jak własnoręcznie wykonane dzieło!