ZNAMY JUŻ WYNIKU KONKURSU LITERACKIEGO DLA KLAS TRZECICH "LUBIĘ MOJĄ SZKOŁĘ, BO..."

26 października 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów klas trzecich na najciekawszy artykuł na stronę internetową naszej szkoły pt.” Lubię moją szkołę, bo…”.

W konkursie tym wzięli udział chętni uczniowie ze wszystkich klas trzecich naszej szkoły. Jury w składzie: p. Iwona Moneta i p. Aleksandra Barańska – Zemsta wyłoniło laureatów. Oto oni:

I miejsce – Zofia Białoskórska z klasy 3C

II miejsce – Maria Lizurej z klasy 3B

III miejsce – Malwina Skonieczna z klasy 3A

A oto nagrodzone artykuły:

Bardzo lubię naszą szkołę. Mieści się ona w dwóch budynkach A i B.W szkole nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu są duże sale lekcyjne bardzo dobrze wyposażone do nauki. Jest u nas biblioteka, w której znajduję dużo ciekawych książek. Przed szkołą jest plac zabaw, z którego wszyscy uczniowie mogą korzystać. Uczą nas bardzo fajni, ale wymagający nauczyciele. Chodzą z nami na wycieczki, do kina i zawsze służą nam pomocą. Jestem zadowolona, że uczęszczam do tej szkoły. Z dumą noszę koszulkę z emblematem słoneczka. Lubię moją szkołę, bo mam wspaniałą wychowawczynię i wielu przyjaciół, z którymi się często spotykam. Zachęcam wszystkich, żeby chodzili do mojej szkoły, a na pewno będą bardzo z niej zadowoleni. Według mnie jest to szkoła na złoty medal.

Zofia Białoskórska, kl.3C

Szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim dzieci i nauczyciele. W mojej szkole jest miła atmosfera. Tutaj czuję się pewnie, dlatego, że nauczyciele dbają i troszczą się o bezpieczeństwo dzieci. Najbardziej jednak lubię lekcje języka polskiego, ponieważ uwielbiam czytać książki. Gdy zacznę  je czytać, to nie mogę skończyć, tak mnie wciąga czytanie. Bez książek i biblioteki nie wytrzymam. Bardzo lubię bibliotekę. To dla mnie magiczne miejsce. Wydaje się, że bohaterowie książek są tuż za mną! Książka to najlepszy wynalazek na świecie. Książka bawi, uczy, rozszerza wyobraźnię. A w szkole, jak wiadomo, jest dużo takich książek. Właśnie dlatego lubię szkołę.

Maria  Lizurej , kl. 3B

Lubię moją szkołę, bo mam tu dużo kolegów i koleżanek oraz najmilszą wychowawczynię panią Anię Richter. Jest to najlepsza nauczycielka na całym świecie. Lubię też bibliotekę szkolną, bo jest tam bardzo dużo ciekawych książek, a ja lubię czytać. Moja klasa jest bardzo fajna. Pani Ania nigdy nie dała nam ani jednej jedynki z zachowania. W swojej klasie mam szafkę i nie muszę dźwigać różnych rzeczy do szkoły. Lubię moją szkołę, bo jest tu plac zabaw i boisko, na których spędzam wszystkie przerwy. Lubię też lekcje, bo są bardzo interesujące i mam jeszcze wiele rzeczy do odkrycia!

Malwina Skonieczna, kl. 3A

Gratulujemy laureatkom konkursu!