III SZKOLNY KONKURS PIOSENKI KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU

W piątek podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej został rozstrzygnięty III Szkolny Konkurs Piosenki Kawalerów Uśmiechu.

Przesłuchania konkursowe odbyły się 8 października i wzięło w nich udział 15 podmiotów wykonawczych. Śpiewały całe zespoły klasowe, tria, duety i soliści. Każdy z uczestników miał za zadanie przygotować jeden utwór, którego autorem tekstu lub melodii, albo wykonawcą jest Kawaler Orderu Uśmiechu.

Występujących oceniało jury w składzie:
  • p. Małgorzata Gryń-Chlebicka - dyrektor szkoły;
  • p. Kamilla Banaszczyk - nauczyciel muzyki, chórmistrz;
  • p. Aleksandra Barańska-Zemsta - nauczyciel j. polskiego, bibliotekarz;
  • Anna Galicka - uczennica, laureatka licznych konkursów wokalnych.

Jury oceniało dobór repertuaru, poprawność intonacyjną, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiło nagrodzić następujących uczniów:
I miejsce klasa 2c za wykonanie piosenki "Piłka Oli" oraz Łucja Bojnowska z klasy 4d za wykonanie piosenki "Ach jak przyjemnie";
II miejsce klasa 4b za wykonanie piosenki "Kolorowe dzieci";
III miejsce klasa 0 za wykonanie piosenki "Wesołe czyścioszki".

Wyróżnienia:
Anastazja Matysiak z klasy 6a,