„NIESTRASZKOWE ODBLASKI” W KLASIE 2C, CZYLI BEZPIECZNIE Z PZU

12 października 2018 r. uczniowie klasy 2C wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU „Odblaski”.

Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszych dzieci na drogach w czasie wyjścia do szkoły i powrotu do domu, poprzez przyswajanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Uczniowie drugiej klasy poznali głównego bohatera tej akcji Stacha Tracha. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film edukacyjny oraz wykonywali doświadczenia z odblaskami. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że w ciemności szybciej i bardziej widoczna jest osoba z odblaskiem, niż bez. Uczniowie wysłuchali opowiadania “W drodze do szkoły”, rozwiązali krzyżówkę związaną z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci obejrzały dziecięcy teledysk piosenki „Odblaski - 90” i wspólnie ją śpiewali. Każdy uczeń otrzymał odblaskowe „Niestraszaki”, które jak dowiedzieli się należy nosić zawsze, bez względu na porę dnia. Bez wątpienia odblaski będą stałym elementem uczniowskich plecaków.