UCZNIOWIE KLAS 3A I 3C W NADLEŚNICTWIE ŚWIDNICA

24 września 2018 r. klasy 3A i 3C wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się na lekcję przyrody do Nadleśnictwa Świdnica.

Na wstępie spotkania prowadząca zajęcia zaprosiła na projekcję filmu, dzięki któremu uczniowie mogli zobaczyć, jak w naturalnym środowisku zachowują się leśne zwierzęta takie jak: łosie, jelenie, daniele, sarny, dziki i muflony. Następnie dzieci pogłębiły swoje wiadomości o warstwowej budowie lasu oraz oglądały rożne ciekawe eksponaty: łopaty łosia, poroże jelenia, rogi koziołka, czaszkę muflona itp. Zdobytą wiedzę utrwaliły poprzez działalność plastyczną. Na koniec uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia zwierząt zgromadzonych w specjalnej sali: gadających papug, milczących, ale sympatycznych patyczaków oraz gekona tygrysiego. To była naprawdę żywa i ciekawa lekcja przyrody!