UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ODWIEDZAJĄ ŚWIDNICKĄ CIEPŁOWNIĘ

21 października 2017 r. (sobota) chętni uczniowie z naszej szkoły zwiedzali Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, by przekonać się, jak produkowane jest ciepło dla blisko połowy miasta. Okazją do zorganizowania dnia otwartego, połączonego z zabawami i konkursami, stał się program realizowany w ramach kampanii edukacyjnej „Mądrze ogrzewaMY w Świdnicy”. Świdnica jest jednym z 50-ciu polskich miast, w którym realizowany jest program KAWKA, polegający na likwidacji domowych palenisk i przyłączaniu mieszkań do miejskich sieci ciepłowniczych. Zwiedzanie ciepłowni zakończyło się przy stoiskach, gdzie każdy mógł stworzyć ekologiczny świecznik czy biżuterię i wygrać ekologiczne gadżety. Dla zmęczonych długim spacerem harcerze przygotowali grochówkę.