MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O WODZIE "WODA TO ŻYCIE"

W środę 22 marca 2017 r. w ramach dorocznego Dnia Wody odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o wodzie "Woda to Życie".

Organizatorem konkursu było Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pani Beaty Moskal-Słaniewskiej. Konkurs składał się z dwóch zakresów. Przeprowadzono szkolny konkurs plastyczny "Woda to życie", w którym najlepsze prace wykonali uczniowie: Julianna Tomala Ic,Konstancja Kulak Vb,Lilianna Kozłowska Va, Jakub Okruta Vc.
Prace uczniów reprezentowały naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie. Zostały bardzo wysoko ocenione, co zapewniło I miejsce w konkursie plastycznym. Odbył się również konkurs Wiedzy o Wodzie. Drużyna w składzie:Klaudia Owczarek VIa,Wiktor BarabachVIa,Igor Ryglowski VIa przygotowywała się do konkursu z 70 zagadnień związanych z wodą. Nie wszystkie były łatwe, np. „Co należy dodać do wody, aby wytrącić z wody związki żelaza i manganu”?, „Co to jest rząp”? Reprezentanci naszej szkoły wygralikonkurs ex aequo ze Szkołą Podstawową nr 1. W nagrodę uczniowie otrzymali upominki, a dla szkoły wygrali przyścienne źródełko wody pitnej, które niebawem będzie zamontowane w szkole. Zwycięzcom w konkursie plastycznym oraz wiedzy o wodzie serdecznie gratulujemy.

Więcej o konkursie można przeczytać na SW24:
http://swidnica24.pl/wykazali-sie-wiedza-o-wodzie-foto/

Dodatkowe informacje