UCZNIOWIE KLASY 2A W JASKINI NIETOPERZY

19 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy 2a wybrali się na wycieczkę do Stacji Ekologicznej Nadleśnictwa Świdnica. Tam oglądali "Jaskinię nietoperzy''. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o badaniach prowadzonych przez chiropterologów, o liczeniu nietoperzy, a także zostali zapoznani z budową, charakterystyką i zwyczajami tych zwierząt. Obejrzeli również prezentację multimedialną "Gatunki nietoperzy Polski".
Następnie uczniowie przeszli do sali edukacyjnej. Tam rozmawiali na temat zwierząt żyjących w lesie i usłyszeli ciekawostki z ich życia. Dzieci były również w pomieszczeniu, w którym przebywają zwierzęta egzotyczne np. wąż, jaszczurki, kolorowe papugi, patyczaki i inne ciekawe owady. Tam mogły zadawać nurtujące pytania, a pani leśnik udzielała wyczerpujących odpowiedzi.

Zajęcia były arcyciekawe i na długo pozostaną w pamięci drugoklasistów.