76. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

12 kwietnia 2016 r. uczniowie z pocztu sztandarowego wzięli udział w uroczystościach związanych z 76. rocznicą Zbrodni Katyńskiej oraz z Dniem Sapera. Uroczystości rozpoczęły się przed Pomnikiem Saperów w Świdnicy. Po złożeniu kwiatów uczestnicy przemaszerowali na plac św. Małgorzaty przed dąb katyński poświęcony zamordowanemu w Charkowie kapitanowi Tadeuszowi Maciejowi Chołocińskiemu. Gościem specjalnym była córka kapitana - Teresa Gwara. Obchody zostały zorganizowane z inicjatywy radnego Tadeusza Grabowskiego. Program artystyczny przygotowali uczniowie III LO, Gimnazjum nr 3 i MDK. Uroczystości poprowadził harcmistrz Piotr Pamuła. W obchodach 76. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Dnia Sapera uczestniczyła orkiestra Dęta „Music Label” oraz Chór III LO Pryma Voce.