XV FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI ZA NAMI!

11 grudnia 2015 r. do magazynu Szlachetnej Paczki zostało przewiezionych 26 dużych paczek.

Zawierały one różne artykuły: żywność (m.in. makarony, kasza, cukier, konserwy, dżemy), środki czystości (m.in. proszki i płyny do prania, płyny do naczyń), środki higieniczne (m.in. mydła, szampony), materiały szkolne (m.in. zeszyty, bloki, farbki kredki). Wśród przekazanych produktów znalazło się jeszcze wiele innych potrzebnych rzeczy, które z Państwa woli trafiły do rodziny. Poniżej przedstawiona została relacja wolontariusza, który przekazał rodzinie prezenty.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
   Kiedy przyjechaliśmy busem z paczkami, w tej samej chwili rozładowywany był węgiel. Gdy weszliśmy do domu, na stole udekorowanym białym obrusem czekały na nas pyszne ciasto i herbata. Karolek i Karolinka grzecznie siedzieli na swoich łóżkach. Kiedy zaczęliśmy wnosić paczki, zdziwieniom nie było końca. Co chwilę z coraz większym zastanowieniem dzieci zadawały pytania: "To naprawdę wszystko dla nas?". Gdy dostali każdy po swoim plecaku, to chyba dawno tak szeroko się nie uśmiechali. Pani Kasia co chwilę popłakiwała i powtarzała: "Co za wspaniały Mikołaj". Wszyscy nie dowierzali. Byli w totalnym szoku. Wszyscy razem rozpakowywali paczki i cieszyli się, że mogą zrobić aż tyle zapasów. Pani Kasia, kiedy zobaczyła sokowirówkę, zaniemówiła. Dzieciaki zaczęły krzyczeć: "Mamo, ale będziesz nam robiła pyszne soki!". Gdy Karolek wyciągnął grę planszową, Pan Leszek od razu zaczął tłumaczyć dzieciom zasady gry i wszyscy razem cieszyli się, że wspólnie będą mogli w nią grać. Kiedy dzieci zobaczyły, ile czeka na nich słodyczy, sami nie wiedzieli, na ile może im to starczyć. Dzieci z zaangażowaniem czytały, czym jest przedmiot, który okazał się nitką dentystyczną. Sami na takie środki czystości nigdy nie mogli sobie pozwolić. Wszyscy nas co chwilę ściskali i kazali serdecznie podziękować tak wspaniałemu Mikołajowi.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz.
   Bardzo dziękuję w imieniu swoim i innych za zaangażowanie i za tak wspaniałą pomoc. Paczka była na tzw. wypasie. Wiem, że bardzo ułatwi rodzinie codzienne życie. I przede wszystkim każdy otrzymał świąteczny prezent, na który nie byłoby rodziny stać. A w morzu problemów taki impuls jest wspaniałym prezentem. Współpraca z Państwem była dla mnie czystą przyjemnością. Człowiek od razu wyczuje, że ktoś chce szczerze i od serca pomóc. Dziękuję także za dodatkowe prezenty, które nie były uwzględnione w potrzebach, a i tak znalazły się w paczce. Od siebie także chciałabym życzyć zdrowych i wesołych świąt. Dobroć wraca. Zawsze. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina.
   Rodzina kazała Państwa mocno uściskać, jeśli tylko nadarzyłaby się taka okazja. Bardzo dziękują i życzą wszystkim Państwu zdrowych i wesołych świąt. Łzy wzruszenia są tego najlepszym przykładem. W XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI impuls do zmiany otrzymało ponad 20 z 700 rodzin, których odwiedziło ponad 10 000 wolontariuszy. Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców. Dziękujemy, że byłeś wśród nich.