V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

25 września 2015 roku, czyli w ostatni piątek września, nasza szkoła włączyła się w obchody V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością tabliczki mnożenia.

W zabawie mogli wziąć udział uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych oraz nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.

Wystarczyło wylosować kartkę z pięcioma przykładami i poprawnie je rozwiązać. Członkami komisji egzaminacyjnych byli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, ponieważ jedno  z haseł zabawy brzmiało: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Większość uczniów zaliczyła egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia podczas lekcji matematyki. Uczniowie, którzy nie zdali egzaminu na lekcji, mogli kolejny raz spróbować swoich sił podczas przerw w wyznaczonych salach. Zdający nie ukrywali emocji – najpierw tremy, a potem radości ze zdobycia Certyfikatu MT (Multiplication Table) czyli Certyfikatu Tabliczki Mnożenia.

Oto ostateczne wyniki akcji:

Uczniowie, którzy zdobyli Certyfikat MT

IVa

IVb

IVc

IVd

Va

Vb

Vc

Vd

VIa

VIb

VIc

Organizatorem V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia była pani Wioletta Walczak.

Pomocy udzieliła pani Anna Bukowska.

Więcej zdjęć można zobaczyć w GALERII w zakładce ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.