MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "HISTORYCZNA PRZYGODA Z MIASTEM, FORTYFIKACJE I POMNIKI PRZYRODY"

Kolejny raz, 28 maja 2015 roku, młodzi świdniczanie – uczniowie szkół podstawowych – mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę historyczną w konkursie, który w tym roku przyjął formułę gry miejskiej.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat świdnickich fortyfikacji i zabytków przyrody, ale i niezłą kondycją, bowiem wykonanie zadań wymagało przemieszczania się po ulicach miasta. Uczniom towarzyszyli opiekunowie i harcerze z Hufca im. Szarych Szeregów, którzy pełnili rolę obserwatorów, czuwali nad prawidłowym przebiegiem gry miejskiej.
   Gra rozpoczęła i zakończyła się w pięknych wnętrzach Muzeum Dawnego Kupiectwa. Tak uczestników przywitali organizatorzy – Przewodnicząca Towarzystwa Regionalnego Ziemi Świdnickiej – Pani Urszula Pawłowska, Pan Wiesław Rośkowicz – Dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz Pani Małgorzata Gryń-Chlebicka – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Gośćmi konkursu byli Pan Tadeusz Niedzielski – Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Świdnicy oraz pomysłodawczyni konkursu, honorowy obywatel miasta – Pani Teresa Słupianek.
   Po wykonaniu zadań i poczęstunku Jury konkursu ogłosiło wyniki i przyznało dwie równorzędne I nagrody uczniom Szkoły podstawowej nr 105 w Świdnicy i reprezentantom Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas diecezji Świdnickiej. Obie drużyny uzyskały po 33 punkty.
   W opinii Jury poziom tegorocznego konkursu był wysoki i wyrównany, a w opinii uczestników tematyka i pomysł na realizację zadań bardzo ciekawe.
   Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy gry miejskiej oraz ich opiekunowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Świdnicy.