MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Zbliża się październik, w tym czasie co roku odbywają się w naszej bibliotece imprezy związane z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Z tej okazji zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w zaproponowanych przez nas działaniach.

• Konkurs pięknego czytania – dla uczniów klas IV-V. Odbędzie się 13.10.2014 r. w świetlicy szkolnej. Zapisy na konkurs do 8.10. (w bibliotece szkolnej). Uczestnicy przygotowują wybrany fragment prozy z zakresu literatury dziecięcej. Czas prezentacji – do 4 minut.
  • Konkurs recytatorski „Wesoła Kokoszka” – dla uczniów klas II-III. Odbędzie się 17.10.2014 r. Klasy reprezentować będzie dwoje uczniów z każdego zespołu.
  • Konkurs literacki „Zaczarowany świat książki” (samodzielne napisanie przez uczniów wiersza). Prace oddajemy do 27.10. do biblioteki szkolnej.
  • Ankieta dla uczniów „Głosuj na książkę miesiąca”. Uczniowie głosują na wybraną przez siebie książkę. Pozycja, która zajmie I miejsce, zostanie zakupiona do biblioteki szkolnej.
  • Słodkie wypożyczenia – miła niespodzianka dla dzieci, które będą wypożyczały książki.

Serdecznie zapraszamy do zabawy!