NAPISALIŚMY 219 LISTÓW!

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Pisania Listów Amnesty International. Tegoroczna akcja została zorganizowana w dniach 10-11.12.2019 i odbywała się w dwóch miejscach. Pierwszego dnia, 10 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka aulę naszej szkoły licznie odwiedzili uczniowie klas 8, absolwenci, przedstawiciele Rady Miasta, Młodzieżowej Rady Miejskiej, uczniowie i nauczyciele SP nr 1 oraz 105. Drugiego dnia w Centrum Wspierania Organizacji pozarządowych udział w maratonie zaznaczyli mieszkańcy miasta. Wspólnymi siłami podjęliśmy działania w obronie 10 młodych osób. Piszący w swoich listach prosili m.in o uwolnienie z celi śmierci siedemnastoletniego Magai z Sudanu czy przekazanie rodzinom informacji na temat miejsca przetrzymywania obrońcy praw człowieka z Egiptu - Ibrahima.
Udało nam się napisać 219 listów, które mogą wpłynąć na poprawę ich losu!