MIKOŁAJKOWE WYJŚCIE KLASY 3C DO ZAGRODY KRASZOWICKIEJ

MIKOŁAJKOWE WYJŚCIE UCZNIÓW KLASY 3C DO ZAGRODY KRASZOWICKIEJ

5 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 3C udali się do gospodarstwa agroturystycznego „Zagroda Kraszowicka” na mikołajkowe warsztaty pieczenia pierniczków. Po przybyciu na miejsce dzieci zostały przywitane przez Panią Małgosię - gospodynię zagrody, która na początek pozwoliła im zobaczyć różne zwierzęta hodowlane. Z wielkim zaciekawieniem trzecioklasiści słuchali różnych ciekawostek na ich temat. Największą frajdą była możliwość pogłaskania kury, króliczków oraz owiec. Następnie uczniowie udali się do chaty na warsztaty pieczenia pierniczków, podczas których mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Niektórzy po raz pierwszy poznawali proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowali przygotowane wcześniej ciasto, wycinali foremkami ulubione kształty, związane z motywami nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Pieczenie pierniczków sprawiło wszystkim  wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje świąt Bożego Narodzenia.