XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIERWSZE POMOCY "UMIEMY POMAGAĆ"

XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIERWSZEJ POMOCY "UMIEMY POMAGAĆ"

Uczennice naszej szkoły: Daria Kwiecińska i Katarzyna Boroń z VIIIa  oraz Konstancja Kulak z VIIIb zajęły II miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy "Umiemy Pomagać", którego gospodarzem była Szkoła 315  im. Jana Pawła II w Świdnicy. Uczennice udzielały pomocy m.in. osobie porażonej prądem, poszkodowanemu, który miał złamanie otwarte, nieprzytomnej dziewczynce oraz osobie z krwotokiem z nosa. Obowiązkowym punktem w rywalizacji była umiejętność wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dorosłego człowieka. Natomiast młodsze uczennice - Dorota Krawczyńska oraz Hanna Kędzierska z Ve zajęły III miejsce w konkursie wiedzy teoretycznej z zakresu Udzielania Pierwszej Pomocy. Do rozwiązania miały 30 zadań testowych. Dziewczynki musiały wykazać się wiadomościami z anatomii i fizjologii człowieka, z użycia automatycznego defibrylatora AED, urazów i ich skutków, tamowania krwotoków zewnętrznych i opatrywania ran powierzchniowych, zasad postępowania przeciwwstrząsowego oraz udzielania pomocy w przypadku wychłodzenia, przegrzania, omdlenia, zawału serca, udaru mózgu, zatrucia, oparzeń i porażenia prądem. Najlepsze zespoły otrzymały nagrody oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy sukcesu.