III MIEJSCE W EKO-DOPINGOWANIU!

RST Półmaraton Świdnicki już za nami! Ponad 1700 zawodników brało udział w sportowej rywalizacji, a mieszkańcy Świdnicy i okolic stworzyli im niezapomnianą atmosferę, dopingując ich na całej trasie.
Wśród kibiców znajdowała się również grupa eko-dopingujących z naszej szkoły. W jej skład wchodziło osiemnastu uczniów (z klas 0b, IIIc, VIIc, VIIId), dwóch absolwentów, Dyrektor Szkoły, trzy nauczycielki oraz pracownik administracyjny. Grupa obrała sobie za cel promocję aktywnego stylu życia, ekologii, dbania o środowisko naturalne oraz naukę kulturalnego i kreatywnego dopingowania sportowców. W trakcie kibicowania uczniowie zagrzewali biegaczy do zdrowej rywalizacji, śpiewając piosenkę, którą w etapach przygotowawczych klasa 8D i 7A ułożyły ze swoich autorskich eko-haseł do podkładu muzycznego. W trakcie maratonu odtworzyliśmy również przy pomocy profesjonalnego sprzętu muzycznego piosenki nagrane przez uczennice - Hannę Łagodę i Zuzannę Kulig.

Nasze pełne zapału kibicowanie zostało zauważone i zdobyliśmy III miejsce. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas podczas maratonu!