WYRÓŻNIENIA W XVI KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA

„Miałem 12 lat i akurat bawiłem się ołowianymi żołnierzykami przy naszej ulicy Wuleckiej (Lwów).
Pamiętam pierwsze bombardowanie, które wszyscy wzięli za ćwiczenia. I płaczącą  mamę, która tak bardzo bała się o tatę.”
/Witold Pyrkosz/

Takimi słowami organizatorzy przywitali uczestników XVI Konkursu Pięknego Czytania „Był taki czas…”, który odbył się w dniu 20 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy.
W konkursie wystąpili uczniowie klas siódmych i ósmych ze  świdnickich szkół podstawowych, którzy przeczytali  teksty o tematyce II wojny światowej. Naszą szkołę reprezentowali Lilianna Kozłowska i Adam Belka z kl. VIII a. Przygotowali oni fragmenty utworów: „I boję się snów” Wandy Półtawskiej oraz „Pamiętnik z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego. Jury w składzie: Bożena Kuźma, Katarzyna Poznańska, Mariusz Kozłowski po wysłuchaniu wszystkich prezentacji  postanowiło przyznać naszym ósmoklasistom wyróżnienia.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!