RATOWNICY MEDYCZNI W KLASIE 2A

12 listopada 2019 r. uczniowie klasy 2A zaprosili na zajęcia ratowników medycznych. Głównym założeniem zajęć było poznanie przez uczniów zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętność prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

W czasie spotkania uczniowie z zaangażowaniem ćwiczyli: rozpoznawanie funkcji życiowych, układanie ciała w pozycji bezpiecznej,  a także skuteczne wezwanie pomocy. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest używanie kasku podczas jazdy na rolkach, łyżwach i rowerze. Najbardziej atrakcyjnym momentem spotkania była możliwość obejrzenia ambulansu i symulacja osoby poszkodowanej.

Bardzo dziękujemy Ratownikom Medycznym za przeprowadzenie atrakcyjnych i efektywnych zajęć.