SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się 8 listopada br., rozpoczęliśmy od zaśpiewania 4 zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Gościem honorowym naszej uroczystości był przyjaciel szkoły, były prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich pan Karol Liwirski.

„Warto się czasem zasłuchać

w wiatru granie,

szum gałęzi

listopadów przemijanie.

Warto się czasem zasłuchać w grobów ciszę.

One mówią...” - te słowa wypowiedziane przez Hanię Stuchlik wprowadziły nas w czas minionych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny. Poezja i muzyka poprowadziły nas drogą, którą przeszedł nasz kraj od utraty niepodległości w XVIII w., przez zrywy niepodległościowe, I wojnę światową aż do odzyskania niepodległości. „Rok 1918 - wielka radość. Koniec wojny! Polska odzyskuje Niepodległość!” - przy biciu dzwonów radośnie oznajmili prowadzący program poetycko-muzyczny.
W przedstawieniu wzięło udział 22 uczniów z kl. V- VIII oraz chór szkolny pod kierunkiem pani Kamilli Banaszczyk.