MOJE ZDROWIE - MOJA SIŁA, WIELKA MOC - REALIZACJA PROJEKTU W KLASIE 3C

MOJE DROWIE - MOJA SIŁA - WIELKA MOC
REALIZACJA PROJEKTU W KLASIE 3C

Uczniowie klasy 3C zrealizowali zadania z Modułu II – „Jestem tym, co jem i piję”. Zadania zostały wykonane w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień „Moje zdrowie- moja siła, wielka moc”. Zadanie pierwsze dotyczyło przygotowania owocowej przekąski z polskich owoców, w związku z tym dzieci wykonały przepyszne sałatki owocowe. Uczniowie, zanim przystąpili do wykonania zadania, dowiedzieli się, jakie wartości odżywcze posiadają owoce oraz dlaczego są one tak ważne w naszej codziennej diecie.

Zadanie drugie dotyczyło warzyw, które dzieci niechętnie jedzą. Cała klasa wykonała surówkę z kiszonej kapusty. Dzieci dowiedziały się, jakie wartości odżywcze posiada kiszona kapusta oraz dlaczego częste jej spożywanie przynosi same korzyści dla naszego zdrowia.

Zadanie trzecie dotyczyło pojęcia „Piramidy zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej”. Uczniom zostały przedstawione zasady zdrowego żywienia, produktów zalecanych i niezalecanych w żywieniu dzieci. Następnie zajęcia praktyczne dotyczyły ułożenia z dostępnych produktów piramidy zdrowego żywienia oraz klasyfikacja żywności na zdrową i niezdrową.