UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA UCZNIÓW KLAS VIII

18 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas ósmych. Spotkanie poprowadzili Wiktoria Zięba (kl. 8d) oraz Igor Ryglowski (kl. 8a).
Pani dyrektor Małgorzata Gryń-Chlebicka powitała zgromadzonych gości.
Uczniowie przepięknie zatańczyli poloneza oraz walca, po czym nastąpiła część oficjalna, w czasie której został odśpiewany hymn państwowy. Następnie ósmoklasiści przekazali sztandar swoim młodszym kolegom, a wszyscy uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.
Pani dyrektor Małgorzata Gryń-Chlebicka pochwaliła wychowanków za bardzo wysokie wyniki osiągnięte na egzaminie ósmoklasisty, skierowała również wiele ciepłych i wzruszających słów do swoich uczniów. Podziękowała rodzicom za zaufanie i zaangażowanie w życie szkoły, a także nauczycielom za ich pracę, odpowiedzialność i rzetelność. Następnie wraz z wychowawczyniami klas ósmych: p. Urszulą Galicką, p. Małgorzatą Madziałą, p. Agnieszką Filą i p. Anną Marzec wręczyły nagrody uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem. Ósmoklasiści ci wpisywali się do Złotej Księgi, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne z podziękowaniami "za trud włożony w wychowanie, ukształtowanie wartościowej osobowości".
Pani dyrektor wręczyła także szczególne statuetki aniołów rodzicom, dziękując za współpracę, zaangażowanie i całokształt inicjatyw podejmowanych na rzecz SP nr 8. Statuetki te otrzymały panie Irena Dębosz i Anetta Rafalont.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, podczas której uczniowie recytowali, śpiewali i tańczyli. Na koniec uroczystości ósmoklasiści wręczyli swoim nauczycielom kwiaty.