ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU Z ORIENTACJI ZAWODOWEJ DLA UCZNIÓW KLASY IIIB „MAMO, TATO KIM BĘDĘ, GDY DOROSNĘ?

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU Z ORIENTACJI ZAWODOWEJ DLA UCZNIÓW KLASY IIIB "MAMO, TATO, KIM BĘDĘ, GDY DOROSNĘ?"

Od kwietnia do czerwca 2019 r. dzieci z klasy 3B brały udział w dodatkowych zajęciach edukacyjnych z zakresu preorientacji zawodowej. Pomysłodawcą i realizatorem projektu była Pani Małgorzata Dziura – Sztejnberg - doradca zawodowy, coach kariery, a prywatnie mama ucznia klasy 3b Pawełka Sztejnberga.

W tym okresie przeprowadzono szereg różnorodnych działań, których celem była wstępna diagnoza preferencji i predyspozycji zawodowych dzieci, rozpoznanie ich mocnych i słabych stron oraz obszarów zainteresowań.

Uczniowie brali udział w zajęciach warsztatowych wprowadzających w świat zawodów z różnych branż: biuro, budownictwo, nauka, ochrona, przyroda, sport, sztuka, teleinformatyka, usługi, zdrowie. Korzystali z multimedialnych gier i zabaw edukacyjnych w formie krzyżówek, cegiełek, puzzli.

Pani Małgorzata Dziura - Sztejnberg przeprowadziła indywidualnie z każdym uczniem test wstępnych zainteresowań branżowych. Z wynikami testu zapoznała rodziców uczniów na spotkaniu w dniu 8 czerwca.

Ponadto w ramach projektu przeprowadzono konkurs plastyczny pod tytułem „Jak dorosnę, to zostanę...” Dla dzieci przygotowano atrakcyjne nagrody, a z prac plastycznych wykonano album.

17 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 3B udali się na wycieczkę do Zakładu Przemysłu Cukierniczego „Śnieżka” w Świebodzicach. Dzieci miały okazję poznać poszczególne etapy produkcji słodyczy - cukierków, ciastek, galaretek oraz skosztować różnych łakoci. Podczas wycieczki uczniowie zostali bogato obdarowani popularnymi „michałkami” ze „Śnieżki”.

Przebieg realizacji projektu z preorientacji zawodowej w klasie 3b ilustrują zamieszczone zdjęcia.