W MARCU UCZNIOWIE KLAS 2A, 2B I 2C REALIZOWALI PROJEKT "OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI"

W MARCU UCZNIOWIE KLAS 2A, 2B, 2C REALIZOWALI PROJEKT "OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI"

W marcu dzieci z klas 2A, 2B  i 2C kontynuowały realizację projektu z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa pn. „Od grosika do złotówki”. Przypomnijmy: Tematyka tego ciekawego projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.

Główne cele programu to:

• nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
  • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Podróżując przez 10 miesięcy z Grosikiem po galaktyce Finanse i Oszczędzanie, dzieci będą uczyć się zasady zarządzania własnymi finansami.

W marcu drugoklasiści kształcili świadomość dotyczącą oszczędzania. W tym celu zwiedzili planetę Skarbonkę. Poznali na niej historię pieniędzy i omówili różne formy przechowywania oszczędności. Poznali różne formy oszczędzania i dowiedzieli się, że oszczędzanie, to nie tylko gromadzenie pieniędzy, ale także dbanie o swoje dobra materialne, oszczędzanie środowiska przyrodniczego, darów natury, przedmiotów codziennego użytku, ubrań, a także czasu własnego i innych. Uczniowie poznali także powiedzenia i przysłowia dotyczące oszczędzania: „Czas to pieniądz”, „Trzymać pieniądze na czarna godzinę”, „Mieć coś jak w banku”, czy „Żyć z ołówkiem w ręku”. Doskonalili liczenie pieniędzy, rozwiązując zadania tekstowe.