TYDZIEŃ NAUK PRZYRODNICZYCH "CZTERY ŻYWIOŁY"

TYDZIEŃ NUK PRZYRODNICZYCH "CZTERY ŻYWIOŁY"

W tygodniu nauk przyrodniczych odbyły się  pokazy doświadczeń przygotowanych  przez uczniów klas IV, VI i VII dla koleżanek i kolegów z klas I-III, IV, grupy zero i dzieci ze świetlicy szkolnej. Uczniowie mieli możliwość wyciągania wniosków z przeprowadzonych pokazów oraz poszukiwania przykładów zjawisk przyrodniczych w życiu codziennym. Chętni uczniowie klas VII przygotowali krzyżówki, rebusy, prezentacje multimedialne dla najmłodszych.

Odbył się szkolny konkurs przyrodniczy dla uczniów klas IV-VI, w którym wzięły udział 22 osoby.

Oto wyniki konkursu:

w klasach IV

I miejsce Zuzanna Gąszowska, klasa 4d

II miejsce Dorota Krawczyńska, klasa 4e

III miejsce Natasza Pełka, klasa 4c

w klasach V

I miejsce Tymoteusz Strauss, klasa 5b

II miejsce Wojciech Majewski, klasa 5b

III miejsce Matylda Gawlik, klasa 5b

w klasach VI

I miejsce Maria Bomba, klasa 6c

II miejsce Aniela Stajno, klasa 6c

III miejsce Aleksandra Gawrońska, klasa 6c

W klasach VII został zorganizowany konkurs pod hasłem „LIST DO ZIEMI”

Oto zwycięzcy:

I miejsce Kamila Pudłowska, klasa 7d

II miejsce Konstancja Kulak, klasa 7b

III miejsce Agnieszka Gnysińska, klasa7d

Gratulujemy!

Korytarze szkolne zostały udekorowane wykonanymi przez uczniów klas VI i VIII plakatami pod hasłem „CZTERY ŻYWIOŁY”. Podsumowaniem tygodnia nauk przyrodniczych jest wyjazd klas 4a i 4e do Hydropolis we Wrocławiu.

Wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w tydzień nauk przyrodniczych serdecznie dziękujemy.