POWIATOWY KONKURS "W KRAINIE ŚCISŁOWCÓW"

27 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Świdnicy odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczno–Fizyczny „W krainie ścisłowców”. Uczniowie – znawcy praw fizyki i odważni matematycy – rozwiązywali pytania testowe oraz prezentowali przygotowane wcześniej doświadczenie fizyczne. Komisja konkursowa była pod wrażeniem sposobu przedstawienia i omówienia eksperymentów fizycznych.
Zmagania „W krainie ścisłowców” wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu: Rafał Włodarczyk i Miłosz Soprych. Drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy: Szymon Miśkiewicz i Dawid Kruk i trzecie miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy: Michał Bartela i Miłosz Sznajder.

Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdnicy – bardzo dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy pomysłów i odwagi „wkroczenia do krainy ścisłowców”.