I TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA KŁODZKA

W miniony weekend, 23. 03. 2019 r., w Twierdzy Kłodzko odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka dla juniorów do lat 15. Oczywiście w rozgrywkach nie mogło zabraknąć świdniczanina w osobie Oskara Perka z kl. 5e. Turniej rozegrany na dystansie 7 rund z czasem 15 minut /zawodnika zgromadził na starcie ponad 40 zawodników. Oskar ostatecznie zajął II miejsce (6 z 7 pkt. ), ustępując jedynie starszemu koledze z Czech Pavlowi Kacirek, który po remisie z Oskarem uzyskał wynik 6,5 pkt. Impreza rozegrana została w sali konferencyjnej " Wielkich Kleszczy '' a turniej sędziował Pan Sławomir Machlowski.

Kilka dni wcześniej (20. 03. 2019 r.) Oskar reprezentował Nasze Miasto i SP8 w Turnieju w Przemkowie, gdzie odbyły się XIII Międzypowiatowe Mistrzostwa Szachowe pod Patronatem Burmistrza Przemkowa. Finalnie Oskar zdobył 6 z 7 pkt. podobnie jak trzech innych czołowych uczestników turnieju.

Zmagania zakończył jednak tuż za podium (4 miejsce), ponieważ w tym przypadku o wynikach zadecydowała punktacja pomocnicza (Buchholz).

Oskar nie odpuszcza i już przygotowuje się ze swoim trenerem do występu w Ścinawce Średniej, gdzie powalczy o cenne punkty FIDE w Grand Prix Ziemi Kłodzkiej.