DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY W KLASACH 2B I 2C

W ramach Tygodnia Nauk Przyrodniczych 20 i 25 marca 2019 r. uczniów klas 2B i 2C odwiedziły uczennice klasy 6C, które wprowadziły młodszych kolegów w świat eksperymentów. Dzieci wcieliły się w role małych naukowców i miały okazję rozwijać swoją ciekawość poznawczą i wiedzę podczas obserwacji doświadczeń. Poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo w ciekawych pokazach poznały trzy główne stany skupienia, dowiedziały się dlaczego woda połączona z sodą i octem tworzy „prawdziwy wulkan” i jak powstaje fontanna z wodą. Uczniowie mogli również samodzielnie wykonać proste eksperymenty chemiczne z wykorzystaniem produktów codziennego użycia. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w zajęciach, z ciekawością wyczekiwali na końcowy efekt eksperymentu. Bardzo dziękujemy Marii Bombie, Aleksandrze Gawrońskiej, Anastazji Gorzelnej, Natalii Owsiance oraz Karolinie Sajdak za interesujące i ciekawe zajęcia.