ORGANOWE TRANSKRYPCJE DLA DZIECI W KOŚCIELE POKOJU

20 marca 2019 r. dzieci z klasy 2A otrzymały zaproszenie od Państwa Zuzanny i Macieja Batorów do Kościoła Pokoju na lekcje muzyczną. Już na początku ogromne wrażenie wzbudził u dzieci sam wygląd organów. Państwo Batorowie przekazali dzieciom wiele cennych wiadomości muzycznych, pokazali jak wiele trudu wymaga nauka gry na tym instrumencie. Dzieci wysłuchały utworów m.in. S. Moniuszki i F. Chopina. Mogły sprawdzić również swoje umiejętności muzyczne i każdy mógł poczuć się, jak mały kompozytor. Poznały budowę organów, zaglądały w najbardziej tajemnicze miejsca. To była bardzo ciekawa lekcja, a talent Państwa Batorów jest nieoceniony. Obcowanie z muzyką jest szczególnie ważne dla dzieci. Wywołuje wiele pozytywnych emocji, rozbudza dziecięcą wyobraźnię i rozwija talenty.

Dzieci z klasy 2A wraz z wychowawczynią składają serdeczne podziękowania dla Państwa Zuzanny i Macieja Batorów za piękny koncert i przekazanie wiedzy muzycznej na temat tego niezwykłego instrumentu muzycznego.