I EDYCJA KONKURSU „MISTRZ GASTRONOMII”

I EDYCJA KONKURSU "MISTRZ GASTRONOMII"

26 marca 2019 r z inicjatywy nauczycieli naszej szkoły – p. Doroty Kocoń i p. Barbary Bilańskiej-Świerzko w  Zespole Szkól nr 1 przy ul. Budowlanej 7-9 odbędzie się konkurs skierowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z Powiatu Świdnickiego. Organizatorami imprezy są: Szkoła Podstawowa nr 8, Zespół Szkół nr 1, Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Świdnicy. Imprezę honorowym patronatem objęli Pani Beata Moskal – Słaniewska – Prezydent Miasta Świdnicy oraz Pan Piotr Fedorowicz - Starosta Świdnicki, a patronat medialny objęły Wiadomości Świdnickie.

Celem konkursu jest:

·wdrażanie nawyku zdrowego odżywiania ,jako formy przeciwdziałania otyłości,

·umiejętność przygotowania stanowiska pracy,

·bezpieczeństwo i higiena podczas pracy,

·tworzenie autorskich przepisów,

·promowanie zdrowego sposobu odżywiania,

·rozwijanie zdolności i zainteresowań kulinarnych,

-doskonalenie umiejętności kulinarnych uczniów,

-rozbudzenie inicjatywy i pomysłowości uczniów.

Wszystkie szkoły podstawowe zapraszamy do wspólnej zabawy.

Podczas konkursu odbędą się warsztaty dekoracyjnego składania serwetek, nakrywania stołu oraz warsztaty carvingu (rzeźbienie w owocach i warzywach).