WARSZTATY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY W KLASIE 2B

1 marca 2019 r. uczniowie klasy 2B wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadziła pani pielęgniarka Lilianna Bogdańska. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia filmu animowanego pt. „Doktor Kręciołek uczy ratować” przygotowanego dla dzieci przez instruktorów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję nauczyć się, jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która potrzebuje naszej pomocy. Dowiedzieli się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo poszkodowanego. Rozpoznawali trzema zmysłami (słuch, wzrok, dotyk), czy poszkodowany oddycha. Podczas ćwiczeń pozycji bocznej ustalonej uczyli się bezpiecznie układać osobę poszkodowaną i kontrolować stan rannego. Ćwicząc na fantomie zapoznali się ze sposobem pomocy rannemu, który nie oddycha. Ćwiczyli uciski ratownicze, zwracając uwagę na ruch klatki piersiowej.

Pani Lilianna opowiedziała również dzieciom o tym, jak należy się zachować podczas oparzenia, stłuczenia, złamania i zranienia.

Dziękujemy Pani Liliannie Bogdańskiej za bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.