TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA W KLASACH MŁODSZYCH

W dniach 10 - 14 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA pod hasłem „Z kulturą przy stole”. Akcja miała na celu propagowanie nie tylko zdrowego, aktywnego  i odpowiedzialnego stylu życia, ale także utrwalanie zasad kulturalnego zachowania. W klasach młodszych uczniowie wzięli udział w lekcjach propagujących savoir – vivre, obejrzeli filmy edukacyjne pt. „Mózgowe jedzenie”, „Z kulturą przy stole”, „Jestem tym, co jem”, „Jak kupować jedzenie?”, wykonali prace plastyczne związane z tematem. Został także zorganizowany „Dzień bez słodyczy”, mający na celu przedstawienie dzieciom różnych możliwości zdrowych przekąsek. Uczniowie klas młodszych brali także aktywny udział w zorganizowanych przerwach. Mamy nadzieję, że powyższa akcja przyczyni się do coraz bardziej świadomych wyborów naszych uczniów, zdrowego trybu życia, a także stosowania się do zasad kulturalnego zachowania.