SYMULACJE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI – WARSZTATY W KLASIE 3A

SYMULACJA NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - WARSZTATY W KLASIE 3A

17 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 3A mieli niecodziennych gości. Były nimi panie prowadzące warsztaty symulacji różnych niepełnosprawności. Spotkanie zainicjowała pani Małgorzata Sztejnberg, która przybyła wraz ze swoją podopieczną- panią Kasią- oraz współpracujące z nią dwie trenerki z Fundacji Eudajmonia. Dzieci bardzo zaciekawiły rozłożone na blatach ławek przedmioty: gogle, monety, puzzle, słuchawki, dzbanek z wodą... Miały okazję doświadczyć, jak trudno jest rozpoznać kogoś, podpisać się, zapłacić w sklepie za zakupy, zrobić sobie herbatę, czy nawet przejść z miejsca na miejsce, gdy jest się osobą niewidzącą. Miały też możliwość sprawdzić, co zrozumieją z rozmowy koleżanek i kolegów, mając założone słuchawki. Zauważyły też, że pani Kasia, aby wejść do klasy, musiała pokonać kilka schodów. Niepełnosprawni ludzie często napotykają w swoim życiu na bariery architektoniczne. Okazało się, że prawie każdy uczeń zetknął się już z problemem niepełnosprawności, bądź to w rodzinie, bądź wśród znajomych. Dzieci były tematem bardzo zainteresowane. Nie zauważyły nawet, gdy nadszedł czas podziękowania paniom za wizytę oraz pożegnania. A samo pożegnanie było bardzo przyjemne, ponieważ, z uwagi na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, pani Sztejnberg przygotowała piernikowy poczęstunek. Dziękujemy:)