UCZNIOWIE KLAS 2C, 3A, 3B I 3C WZIĘLI UDZIAŁ W LEKCJACH BIBLIOTECZNYCH

UCZNIOWIE KLAS 2C, 3A, 3B, 3C WZIĘLI UDZIAŁ W LEKCJACH BIBLIOTECZNYCH

W dniach 10 - 14 grudnia 2018 r. uczniowie klas 3A, 3B, 3C i 2C  uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy. Zajęcia poświęcone były historii małego mamuta i rysunkom na ścianach jaskiń, które zachowały się do czasów współczesnych. Uczniowie wysłuchali opowiadania o Nosaczu (takie imię nadały bohaterowi czytanej książeczki), a potem uczestniczyli w zabawach plastycznych i ruchowych związanych z tematem.
Klasa 3B brała udział w lekcji świątecznej. Dzieci wysłuchały opowiadania Astrid Lindgren „Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę”, bawiły się papierowymi śnieżkami i wykonały aniołki - ozdoby na choinkę. Na koniec złożyły Pracownikom biblioteki świąteczne życzenia.

Natomiast uczniowie klasy 2C wysłuchali opowiadania Rafała Witka pt. „Walizka Pana Hanumana”. Młodzi czytelnicy dowiedzieli się, że nie trzeba mieć tajemniczej walizki, aby móc ciekawie spędzać czas wolny. Potrzebna jest do tego nasza wyobraźnia i odrobina fantazji. Dzieciom najbardziej podobało się nadawanie szyfru swoim imionom, a także dzięki tajemniczemu kluczowi do szyfru odgadywanie zaszyfrowanych wyrazów. Z głowami pełnymi pomysłów uczniowie tworzyli swoje tajemnicze walizki. Całym zajęciom towarzyszyła radość, kreatywność i świetna zabawa.