ZAJĘCIA EDUKACYJNE W MYŚLIBORZU - LISTOPAD 2018

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W MYŚLIBORZU

28-29 listopada 2018 r. 34 uczniów z klas IV, V i VI wyjechało na warsztaty edukacyjne do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu. Celem wyjazdu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań o tematyce ekologicznej, przyrodniczej i chemicznej, doskonalenie umiejętności przeprowadzania doświadczeń oraz wyciągania wniosków. Uczniowie brali udział w zajęciach o tematyce przyrodniczej. Były to warsztaty w laboratorium chemicznym  pt. „Rodzaje gleby” oraz zajęcia pt. "Co misie lubią najbardziej" . Dodatkowo dzieci robiły ekologiczne misie. Po obiedzie uczniowie wzięli udział w grach i zabawach przyrodniczych. Drugiego dnia dzieci poznały zwyczaje pająków i w laboratorium wykrywały skrobię w produktach spożywczych. Wyjazd dostarczył wiele wrażeń.