UCZNIOWIE KLASY 2C W SALI KONSTRUKTORÓW LEGO W ŚWIDNICY

6 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 2C wzięli udział w kreatywnych zajęciach w sali konstruktorów LEGO w Świdnicy. Wykorzystując najpopularniejsze klocki na świecie, uczniowie mieli okazję konstruować dowolne budowle, rozwijając przy tym nie tylko kreatywność, ale i wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności manualne. Konstruowanie, oprócz rozwijania umiejętności technicznych dostarczyło dzieciom mnóstwo zabawy i radości. Uczniowie musieli również wykazać się umiejętnością współpracy w grupie, biorąc udział w zespołowych grach interaktywnych. Ich zadaniem było kontrolowanie animacji komputerowych wyświetlanych na interaktywnej platformie, za pomocą dowolnej piłki. Dzieci biegając po interaktywnym obrazie, który reagował na ich ruchy, zdobywały punkty w określonym czasie, omijały przeszkody, łapały pojawiające się elementy. Uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością, zwinnością i szybkością. Pod koniec zajęć na dzieci czekała mikołajkowa niespodzianka – zestaw klocków Lego.