UCZNIOWIE KLASY 2A W MAJĄTKU ZIEMSKIM STARY JAWORÓW

16 listopada 2018 r. dzieci z klasy 2A udały się do Majątku Ziemskiego Stary Jaworów. Zaproszenie otrzymały od pracujących tam rodziców Julii. Uczniowie z naszej klasy mieszkają w mieście i nie mają zbyt wielu okazji, aby obcować ze zwierzętami hodowlanymi w gospodarstwie, dlatego wszyscy z zaciekawieniem obserwowali mieszkańców obory zarówno tych dorosłych, jak i maluchy. Przemili rodzice oraz pan zootechnik opowiadali dzieciom, jak na co dzień wygląda praca rolnika, opieka nad zwierzętami i skąd się bierze mleko. Dzieci również poznały, jak są zbudowanie i do czego służą różne maszyny rolnicze. Atrakcją była przejażdżka nowoczesnymi skomputeryzowanymi ciągnikami, zdobycie góry z ziaren kukurydzy czy widok mało cielątka, które urodziło się w dniu naszego przyjazdu. Na dzieci czekał również wyśmienity poczęstunek. Wszyscy ze smakiem zjadali świeże bułeczki z miejscowej piekarni, pili mleko i na drogę powrotną otrzymali jogurty produkowane z mleka z tego zakładu. To była wyjątkowa lekcja przyrody. Teraz dzieci już wiedzą, że praca rolnika jest ciężka i trudna oraz wymaga sprawności i wytrzymałości. Szkoda, że czas szybko minął i trzeba było wracać do szkoły.
Uczniowie z klasy 2A wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują Panu Prezesowi Zarządu, Państwu Anecie i Tomaszowi Kosmowskim oraz wszystkim pracownikom Majątku Ziemskiego za gościnę i poświęcony czas.