5 PORCJI ZDROWIA W KLASACH 1A, 3A, 3B, 3C

15 listopada 2018 r., w ramach projektu edukacyjnego "5 Porcji Zdrowia w Szkole", uczniowie klas: 1A, 3A, 3B i 3C wzięli udział w spotkaniu z dwiema dietetyczkami: pp. Beatą Mochą oraz Marzeną Frajny. Inicjatorką spotkania była Hania Rosa z klasy 3A, która poprosiła swoją mamę, która jest lekarzem- panią Munkhchimeg Mandakh-Rosę- o pomoc w jego przygotowaniu. Aula wypełniła się zaciekawionymi dziećmi. Na samym początku pani dietetyczka wyjaśniła, na czym polega zdrowe odżywianie się. Uczniowie chętnie uczestniczyli w pogadance, dając w ten sposób dowód na to, że zagadnienie to nie jest im obce. Doskonale wiedzieli, że należy unikać cukru, tłustych potraw i fast foodów. Każdy z nich otrzymał ulotkę z kolorową piramidą żywienia, aby móc kontrolować proporcje spożywanych produktów. W czasie pogadanki dzieci obserwowały przygotowania do "uczty": wyciskanie soku, krojenie marchewek i owoców. Z niecierpliwością czekały na degustację. Sok i inne przysmaki bardzo im smakowały, co widać na załączonych zdjęciach. Zgłaszały się nawet po "dokładkę". Na zakończenie spotkania każde dziecko poczęstowane zostało kawałkiem ciasta. Jak to?! Zdrowe żywienie i ciasto?! Tak. To ciasto nie zawierało cukru, a zrobione było z fasoli! Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania i serdecznie podziękowali paniom, które je przygotowały.