UCZNIOWIE KLASY 2B W PIERNIKARNI WROCŁAWSKIEJ

14 listopada 2018 r. uczniowie klasy 2B pojechali do Piernikarni Wrocławskiej, aby wziąć udział w ciekawych warsztatach piernikarskich. W trakcie ciekawych zajęć uczniowie poznali tajniki sztuki piernikarskiej. Młodzi kandydaci na mistrzów piernikarstwa używając ciasta własnoręcznie formowali pierniki w formach, które następnie były wypiekane w piecu. W międzyczasie drugoklasiści otrzymali solidną dawkę wiedzy o historii piernika, piernikarzach i ich cechu. Następnie dzieci pomysłowo zdobiły pierniki za pomocą kolorowego i białego lukru królewskiego. Poznały także smak i zapach piernikowych przypraw, które decydują o „pierności” piernika. Zakończeniem warsztatów były udane zakupy w piernikowym sklepiku. Uczniowie wrócili do szkoły z poczuciem, że święta Bożego Narodzenia już całkiem blisko.

Więcej zdjęć z tej wycieczki można obejrzeć w GALERII w zakładce WYCIECZKI KLASOWE.