LEKCJA PATRIOTYZMU W KLASIE 2A

9 listopada 2018 r. dzieci z klasy 2A przyszły do szkoły ubrane elegancko z przypiętymi do białych bluzek i koszul biało - czerwonymi kokardkami i kotylionami. W ten sposób uczciły zbliżające się 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości. W tym dniu w klasie II A odbyła się lekcja patriotyzmu. Dzieci dyskutowały na temat Polski i przypomniały najważniejsze informacje dotyczące naszego kraju. Podczas lekcji poznały podstawowe pojęcia, jak: ojczyzna, patriotyzm, symbole i bohater narodowy. Poznały również historię powstania państwa polskiego na podstawie tekstu ,,Legenda o Lechu, Czechu i Rusie’’. Śpiewały wszystkie zwrotki hymnu narodowego, zachowując postawę na baczność. Rozwiązywały krzyżówkę, układały z części godło narodowe oraz z rozsypanki wyrazowej zdania związane z Polską. Wszystko po to, aby kształcić właściwy stosunek do Ojczyzny i rozwijać postawy patriotyczne.