CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ? KLASA 2B WIE JUŻ NA PEWNO

"Co to jest niepodległość,

teraz wiem już na pewno.

Każde dziecko dziś woła

to polski dom, polska szkoła".

Nauką piosenki pt. Co to jest niepodległość uczniowie klasy 2B 9 listopada 2018 r. rozpoczęli klasowe obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na ubraniach drugoklasistów dominowały kolory czerwono - białe, a całość dopełniały zrobione własnoręcznie kotyliony. Kilka dni wcześniej dzieci wykonywały na biało - czerwonych talerzykach godła naszego kraju, które ozdobiły gazetkę znajdującą się przed wejściem do klasy, a w klasie zawisły zrobione przez dzieci flagi. W czasie dwudniowych zajęć dzieci rozmawiały m.in. o 11 listopada 2018 r, o walce o niepodległość, o życiu pod zaborami. Zapoznały się także z historią powstania hymnu Polski i odśpiewały pięknie tę pieśń w postawie na baczność. Po wysłuchaniu tekstu pt."Mój kawałek ojczyzny" dyskutowały na temat miłości do ojczyzny i patriotyzmu.

Zajęcia te miały na celu: kształtowanie u drugoklasistów wartości miłości, szacunku, pamięci, wspólnoty, dumy z narodowych symboli i patriotyzmu; rozwijanie postawy patriotycznej i miłości do ojczyzny; kształtowanie szacunku do innych narodowości; pielęgnowanie symboli narodowych, świąt i tradycji ich obchodzenia, pamięci o ważnych wydarzeniach oraz rozwijanie poczucia przynależności do wspólnoty i poczucia własnej tożsamości.