OBCHODY DNIA "ŚNIADANIE DAJE MOC" W KLASIE 2A

"ŚNIADANIE DAJE MOC" W KLASIE 2A

8 listopada 2018 r. klasa 2A wspólnie ze szkołami z całej Polski obchodziła Dzień Śniadanie Daje Moc. W klasie wrzało od samego rana. Wspólnie z rodzicami zostało przygotowane wyjątkowe śniadanie, pełne witamin i wspaniałych związków potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka. Rodzice stanęli na wysokości zadania, ponieważ śniadanie zostało przygotowane wg zasad piramidy żywienia. Stoły uginały się pod ciężarem smakołyków. Każdy wybierał to, na co miał ochotę. Dzieci częstowały się owocami, warzywami, dżemami, serami, jajkami, wędzoną rybą, świeżym pieczywem. Było też mleko, woda mineralna, świeżo wyciskane soki warzywno - owocowe oraz jogurtowe desery. Do koloru do wyboru. Zanim jednak uczniowie zasiedli do wspólnego stołu przedstawili krótką inscenizację o zdrowym odżywianiu, zaśpiewali wesołą piosenkę „Zatańczyły witaminy”, a podczas wspólnego spożywania posiłku wykazały się wysoką kulturą osobistą.

Wychowawczyni klasy 2A serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w przygotowaniach wyjątkowego śniadania, zadbali o jakość produktów i estetykę przygotowanych stoisk.