UDZIAŁ UCZNIÓW KLASY 2C W PROGRAMIE "5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE"

29 listopada 2018 r. uczniowie klasy 2C wzięli udział w realizacji ogólnopolskiego programu „5 porcji zdrowia w szkole”. Program ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę zadbania o edukację w zakresie zbilansowanej diety już od najmłodszych lat. Podstawą prawidłowego żywienia jest spożywanie minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Dieta bogata w produkty z tej grupy wspomaga prawidłowy rozwój dzieci, a także dostarcza im całą gamę witamin i składników mineralnych. Dbałość o prawidłowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat z pewnością zaprocentuje w przyszłości.
W trakcie zajęć dzieci w oparciu o prezentację multimedialną miały okazję poszerzyć wiedzę o prawidłowym żywieniu oraz utrwalić informacje o roli warzyw i owoców w prawidłowej diecie. Podczas pracy zespołowej uczniowie odszyfrowali ,,Zakodowane owoce", rozwiązywali krzyżówki, wzięli także udział w ,,Owocowo-warzywnym quizie". Na zakończenie zajęć własnoręcznie wykonali koktajle owocowo – warzywne.